• De Dijk JO11-6 – SVA JO11-3
    Vandaag mochten de mannen eindelijk weer eens voetballen. De laatste wedstrijd was half februari tegen Westzaan, dus ze hadden allemaal weer zin om lekker te ballen. We wisten vanuit de vorige competitiehelft dat onze tegenstander, De Dijk, een goed team had, dus we waren gewaarschuwd. En waar we normaal de wekker moeten zetten, omdat we vroeg moeten voetballen, was dat nu helemaal niet nodig. Om 12.30 uur stond onze wedstrijd pas op het programma.
    Na een korte warming-up begonnen we met Twan op doel, daarvoor Tobias en Alex, op het middenveld stonden Mark, Gijs J en Dave, voorin Nassim en Gijs H en Boy begon in de wissel.
    Met wind in de rug vergaten we de eerste 10 minuten te doen wat we zo goed kunnen: voetballen en overspelen. Een levensgevaarlijke counter van de Amsterdammers werd vakkundig gekeerd door Twan. Een snelle voorzetting via Tobias was een goede keuze, want zijn assist op Dave leverde een grote mogelijkheid op, maar helaas stond hun keeper ook op de goede plaats. In de kleine rust gaven Paul en ik jullie wat tips mee, omdat we met de harde wind in de rug soms de verkeerde keuzes maakten. Hierna liep het echt stukke beter. In plaats van dat we met de bal aan de voet gingen lopen, gaven we nu wel die pass. Een mooie interceptie van Alex en een mooie bal op Gijs H. Een simpele breedtepass op Dave, stelde hem in staat om vrij uit te halen op het doel. En volgens mij schoot Dave die bal met keeper en al door de touwen, wat een pegel, 0-1! Daarna een sterke fase van SVA, waarbij we De Dijk geen centimeter ruimte gaven om te voetballen. Mark die weer aan het buffelen was, gaf een perfecte bal op Gijs J. En met een afgemete voorzet van ‘onze’ Frenkie op Nassim als vervolg. En dat Nassim in zulke situaties ‘cool’ kan blijven bewees hij eens te meer, 0-2. Daarna nog een paar leuke kansjes voor ons. Maar Boy had net twee keer pech dat de keeper duidelijk zijn dag had vandaag.
    RUST. Nou mannen, tweede helft tegen de wind in spelen. Dus hetzelfde advies kregen jullie van Paul en mij mee. Rustig blijven en vooral de bal het werk laten doen.
    De tweede helft gingen wij prima om met de tegenwind. Waarbij De Dijk alle ballen een loei naar voren gaf, bleven wij de vrije man opzoeken. Een snel genomen uitbal van De Dijk belande in de kluts bij Alex. Een naar voren gesprinte Boy werd keurig in de loop aangespeeld door Alex. De weg naar de goal was nog lang, maar als Boy het hem op het sprinten zet, dan is hij niet meer bij te halen. Zo liep hij met bal en al alleen op de keeper af en plaatste hij zijn schot uiterst gecontroleerd in de korte hoek, 0-3. Hierna lieten de Amsterdammer ook wat van hun horen. Want uit het niets maakten zij twee goals en waren ze weer helemaal terug in de wedstrijd, 2-3. Gelukkig waren onze toppers hiervan niet onder de indruk en bleven we rustig doorvoetballen. Een leuke aktie van Gijs H aan de zijlijn, waarbij hij zeker 3 spelers bezighield, kreeg een passend vervolg met een mooie bal op Mark. Mark die zijn tegenstander uitkapte zag Nassim vrijlopen. Dat Nassim het vizier net niet op scherp had, was jammer. Mooie aanval hoor mannen! Een counter van De Dijk moest ervoor zorgen dat Twan gestrekt naar de hoek moest, maar dat deed hij perfect door de bal ook nog eens klemvast te hebben. Tobias, die de hele wedstrijd overal prima tussen zat, gaf een strakke bal op Gijs J. Een mooie aanname en een dito pass op Dave zorgden ervoor dat Dave weer eens kon uithalen op het vijandelijke doel. Met zijn schot bepaalde hij de eindstad op 2-4.
    Mannen, op de eerste 10 minuten na hebben we een goede pot voetbal gezien. Ondanks dat het stormde, bleven we uiterst rustig spelen en lieten we zien wat we zo goed kunnen: voetballen.
    We hebben van jullie genoten!

    Erik Huijgen